Паспорт здоров'я дитини

Паспорт здоров’я дитини передбачає

1. Огляд педіатра – загальний огляд дитини, збір анамнезу, скарг, вимірювання антропометричних даних (вага, ріст, індекс маси тіла), огляд шкірних покривів, органів дихання(аускультація), оцінка роботи серцево-судинної системи (вимірювання АТ, ЧСС, аускультація серця), органів шлунково-кишкового тракту, призначення та інтерпретація результатів лабораторних та інструментальних аналізів, формулювання попереднього діагнозу та рекомендацій.

  1. Огляд дитячого стоматолога – огляд та опис ротової порожнини (форма росту зубів, молочні зуби), аналіз скарг. Ортопедичні зміни. Оцінка слизової порожнини рота та реґіонарних лімфатичних вузлів. Надання висновків та рекомендацій.
  2. Огляд дитячого ортопеда-травматолога і (або) хірурга - об’єктивний огляд дитини. Оцінка розвитку кістково-м'язової системи дитини, а також виключення наявності будь-якої вродженої патології розвитку (наприклад, вродженої клишоногості, уродженого підвивиху або вивиху кульшового суглобу та ін.), сколіозу, деформації хребта, патології стопи, кил. Інтерпретація відхилення в розвитку опорно-рухового апарату малюка. Надання рекомендацій та висновків.
  3. Огляд дитячого ЛОРа - огляд пацієнта, збір анамнезу, скарг. Визначення гостроти слуху. Оцінка ЛОР органів. Надання висновків та рекомендацій.

  1. Огляд дитячого офтальмолога – огляд очей (повік, усіх відділів очного яблука), збір скарг та анамнезу. Дослідження гостроти зору, Оцінка стану очного дна, диску зорового нерву, судин, сітківки, вимірювання внутрішньо очного тиску. Безболісне проведення всіх маніпуляцій. Надання висновків та рекомендацій.
  2. Огляд дитячого невролога (за показами) – огляд та збір анамнезу. Оцінка відповідності розвитку нервової системи дитини віковим нормам.

Інструментальні методи дослідження


Функціональна діагностика:

Електрокардіографія - однин з основних методів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи. На даний час він є незамінним у діагностиці порушень ритму і провідності, ішемічної хвороби серця; дозволяє виявити дистрофічні й склеротичні процеси в міокарді, порушення електролітного обміну, що виникають під впливом різних причин.

Рентгенологічні дослідження:

Флюорографія - метод рентгенологічного дослідження, який дозволяє виявити на самих різних стадіях патологічні зміни в тканинах легень і органах середостіння, оцінити стан кістково-м’язевої системи, візуально визначити форму і розміри серця і крупних магістральних судин, молочних залоз. Застосовується насамперед для скринінгу туберкульозу та злоякісних новоутворень легень.

Ультразвукові дослідження:

Комплексне ультразвукове дослідження органів та систем черевної порожнини та за очеревинного простору – аналіз структури і стану тканин органів черевної порожнини та за очеревинного простору з детальним дослідженням особливостей їх кровопостачання.
Ультразвуковий метод дослідження дозволяє, не пошкоджуючи зовнішні покриви тіла, оглянути структуру внутрішніх органів, дослідити зміни, характерні для гострих чи хронічних запальних процесів, виявити вади розвитку, камінці у нирках, жовчному міхурі, вчасно діагностувати пухлини, отримати повну (з медичної точки зору) оцінку стану печінки, жовчовивідної системи, підшлункової залози, селезінки, нирок, лімфатичних вузлів. Враховуючи мінімальний вплив УЗД на організм і високу інформативність, ця процедура рекомендована не лише для уточнення діагнозу пацієнта, а й усім громадянам (особливо старшого віку) для вчасного виявлення пухлинних захворювань. З метою вчасної діагностики ранніх ознак захворювань, що є запорукою ефективного лікування, навіть особам, що не мають скарг, рекомендовано раз на рік проходити дане обстеження. Важливими аспектами широкого застосування ультразвукового дослідження є можливість виявити ряд захворювань, які до певного часу не проявляються клінічно, тобто не створюють дискомфорт у житті пацієнта, здатність уточнити характер та динаміку вже виявлених змін.

Ультразвукове дослідження щитовидної залози – оцінка залози в цілому, її розташування, розміри, контури, форма, а також стан реґіонарних лімфатичних вузлів. УЗД дозволяє виявити внутрішньоорганні зміни, їх характер (дифузні, вогнищеві), кількість утворень, їх контури, розміри, структуру, починаючи з 3 мм. Застосовується для виявлення гострого чи хронічного тиреоїдину (запалення щитовидної залози), кіст, вузлів щитовидної залози (доброякісних чи злоякісних новоутворів). Однією зі складових огляду щитоподібної залози є оцінка кровоплину за допомогою спектральної доплерографії. Дані доплерографії дозволяють отримати додаткову інформацію про наявність чи відсутність патології щитоподібної залози, а також про формування вузлової патології (вузлової гіперплазії) на початковій стадії.

Лабораторні методи дослідження

Дослідження крові:

Визначення групи крові за системою АВО

Визначення резус фактору

Загальний (клінічний) аналіз крові – класичний метод первинної неспецифічної діагностики захворювань з допомогою оцінки кількісних і якісних показників периферійної крові:

Ø Кількість еритроцитів (збільшення кількості еритроцитів може говорити про зневодненні організму, про захворювання кісткового мозку; недостатній же рівень еритроцитів найчастіше говорить про один з різновидів анемій)

Ø Рівень гемоглобіну (підвищення гемоглобіну може говорити про надмірні фізичні навантаження, про згущування крові в результаті зневоднення; знижений ж гемоглобін найчастіше свідчить про анемію)

Ø Кольоровий показник (використовується для диференціальної діагностики анемій; підвищений - може говорити про сфероцитоз; знижений - про залізодефіцитну анемію)

Ø Гематокрит (використовується для визначення в процентному співвідношенні частки еритроцитів до загального об'єму крові; підвищення гематокриту може говорити про еритремію, про дихальну недостатність, про зневоднення; пониження - про анемію)

Ø Кількість лейкоцитів (підвищення лейкоцитів може говорити про лейкемії, про інфекційні або запальні процеси, про алергію; пониження - про апластичну анемію, про підвищену функцію селезінки, про генетичну аномалію імунітету)

Ø Лейкоцитарна формула (виражає співвідношення у відсотках різних видів лейкоцитів, яких всього налічується 5 різновидів: нейтрофіли, лімфоцити, моноцити, еозинофіли, базофіли; для різних патологічних станів притаманне зміна кількості різних лейкоцитів; наприклад, підвищення кількості еозинофілів може говорити про алергічні стани, про паразитарну інвазію, про злоякісну онкологію; зниження ж кількості еозинофілів - про гнійну інфекцію, шок; крім того, зниження кількості еозинофілів вважається нормою під час пологів і після оперативного втручання; а, наприклад, підвищення кількості моноцитів може бути викликане лейкозом, туберкульозом, сифілісом)

Ø Рівень тромбоцитів (підвищення спостерігається при поліцитемії, міелолейкеміі, при запальних процесах, після видалення селезінки і інших хірургічних операціях; пониження - при системному червоному вовчаку, при апластичній або гемолітичній анемії)

Ø ШОЕ (збільшення може говорити про інфекцію, анемії, злоякісну онкологію; зниження ШОЕ спостерігається при зневодненні)

Біохімічний аналіз крові (по показах, або після 7 років) – визначає функцію печінки, нирок, активний запальний процес, ревматичний процес, а також порушення водно-сольового обміну і дисбаланс мікроелементів.

Серед основних показників біохімічного аналізу крові можна зазначити:

Ø Глюкоза. Основний показник вуглеводного обміну. Підвищений рівень глюкози свідчить про загрозу цукрового діабету або порушення толерантності до глюкози, що вимагає консультації ендокринолога. Рівень глюкози може бути знижений при деяких ендокринних захворюваннях, порушеній функції печінки.

Ø Сечовина або залишковий азот. Підвищення норми говорить про погану роботу виділення нирок і порушення фільтрації. Сечовина затримується, і йде отруєння організму продуктами виділення.

Ø Трансамінази АЛТ і АСТ відповідають за роботу печінки. Високий вміст АЛТ і АСТ буває при гепатитах.

Ø Загальний білірубін. Цей показник росте при гепатитах А, В, С, D або при механічній жовтяниці. Білірубін показує, як працює печінка. Підвищення рівня загального білірубіну — симптом жовтяниці, гепатиту, ускладнень жовчнокам’яної хвороби, надлишкового руйнування еритроцитів. Якщо ж підвищується вміст зв'язаного білірубіну, то, швидше за все, хвора печінка.

Ø С-реактивний білок. У нормі С-реактивний білок практично не виявляється. Однак при запаленнях різної природи й локалізації, інфекціях, пухлинах його зміст збільшується. Найбільше значення цей показник має при ревматизмі і ревматоїдному артриті. З його допомогою можна визначити важкість хвороби і ефективність лікування.


Дослідження сечі:

Загальний аналіз сечі призначають для оцінки стану сечостатевої системи, діагностики запальних процесів у нирках та сечовому міхурі. Проводять оцінку фізико-хімічних характеристик сечі, мікроскопію сечового осаду.

Дослідження калу:

Аналіз калу (копрограма) визначає активність травлення та допомагає виявити хвороби травної системи, аналіз на яйця гельмінтів (глистів).

Вартість комплексного медичного обстеження для Вашої дитини - 300 дол.США


придбати

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5