Untitled Document Untitled Document Untitled Document
14 Лют

Обласний перинатальний центр на Буковині почне працювати вже наступного року.

Обласний перинатальний центр на Буковині почне працювати вже наступного року.
1.02.2012. відбулася прес-конференція начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ігоря Шкробанця щодо впровадження в області національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства". У прес-конференції також взяли участь заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Марія Поліщук та головний акушер-гінеколог області Лівія Никифор.
Національний проект "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства" реалізується в Україні Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами.
Основна мета проекту, зазначив Ігор Шкробанець, - покращення показників репродуктивного здоров'я населення регіону, зменшення показників материнської і малюкової захворюваності та смертності шляхом створення потужного пологово- допоміжного закладу третинного рівня.
Згідно нормативів Міністерства охорони здоров’я України у Чернівецькій області має бути створений один обласний перинатальний центр – високотехнологічний медичний заклад третього рівня, який надаватиме спеціалізовану акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу
Як повідомив начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, в області створено робочу групу з реалізації проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”, яку очолив голова облдержадміністрації Михайло Папієв.
Презентація та обговорення Національного проекту відбулася 15 жовтня минулого року. Керівництвом проекту погоджений термін введення в експлуатацію перинатального центру - кінець 2013року. Після проведення аудиту перинатальної служби області комісією МОЗ України базовим закладом для створення перинатального центру погоджена міська комунальна установа "Міський клінічний пологовий будинок №1". Витрати з підготовки проектної документації та реконструкції пологового будинку здійснюються з місцевого бюджету, оснащення високотехнологічним обладнанням (передбачуваний обсяг фінансування - 48 млн. грн.) буде здійснюватися з державного бюджету.
За словами Марії Поліщук, перинатальний центр повинен забезпечити реалізацію ідеї “здорового старту в житті”, оскільки центр надаватиме в першу чергу допомогу жінкам зі складним перебігом вагітності та дітям, які народилися з вадами і потребують особливої уваги лікарів.
Зараз в області діє функціональний перинатальний центр, - зазначила Лівія Никифор, – структура, яка створена з закладів різних форм підпорядкування і яка повністю забезпечує процеси виношування вагітності, пологів та виходжування хворих і недоношених дітей. До її акушерської частини включено пологові будинки міста Чернівці, центр антенатальної охорони плоду, який розташований в обласному діагностичному центрі, обласну лікарню, реанімацію обласної лікарні, виїзну акушерську реанімаційну бригаду. До неонатальної частини входять обласна дитяча лікарня, три відділення – реанімації, патології новонароджених і другого етапу виходження недоношених та виїзна реанімаційна бригада.
Довідково:
В області впроваджується ініціатива "Лікарні, доброзичливої до дитини"'. Станом на 01.12.2011 в області акредитовано на звання "ЛДД" 6 лікувальних закладів. З 2007 року запроваджуються сучасні медичні перинатальні технології ведення вагітності та пологів, догляду за новонародженими. В 2-х пологових будинках міста Чернівці та в 9 з 11 центральних районних лікарень створені індивідуальні пологові зали. Продовжується розвиток стаціонарозамінних форм надання медичної допомоги - денних стаціонарів при амбулаторно-поліклінічних закладах. На сьогодні в закладах охорони здоров'я області функціонують 182 денних стаціонари з чисельністю ліжок 1564.
ВКонтакт Facebook Одноклассники Twitter Яндекс Livejournal Liveinternet Mail.Ru


До переліку новин

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5