30 Бер

Міністерство охорони здоров’я України посилює контроль за реєстрацією медичних препаратів

Міністерство охорони здоров’я України посилює контроль за реєстрацією медичних препаратів

Більшість нарікань стосувалися порушень самої процедури реєстрації, її своєчасності, відповідності лікарських засобів критеріям «ефективність, якість, безпечність». Також статус лікарських засобів із внесенням до Державного реєстру лікарських засобів України, що звільняються від сплати податків, нерідко отримувала продукція, віддалено пов’язана з медичними препаратами.

Відповідно до Закону України «Про лікарські засоби» рішення щодо державної реєстрації препаратів приймає Міністерство на підставі вмотивованих висновків, які надаються Державним експертним центром МОЗ України. Всю ж відповідальність за внесення до Державного реєстру лікарських засобів України продовжувало нести Міністерство.

Для удосконалення роботи Міністерства охорони здоров’я України та Державного експертного центру МОЗ України в частині здійснення державної реєстрації лікарських засобів і проведення клінічних випробувань був прийнятий наказ №98 від 09.02.2012 року, який встановлює процедури взаємодії даних відомств. Також було створено Комісію з питань державної реєстрації лікарських засобів при МОЗ України .

«Відповідно до українського законодавства при внесенні препарату до Державного реєстру лікарських засобів України видається реєстраційне посвідчення, й мають затверджуватися маркування, інструкція, й методи контролю якості. Фактично ж ці дані в МОЗ не надавалися. Тому й було прийняте рішення про взаємодію експертів і спеціалістів МОЗу в частині підсилення контролю за відповідністю законодавству процедури реєстрації лікарських засобів», – зазначила начальник Управління розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я Людмила Коношевич.

Складність ситуації з наявною системою реєстрації продемонструвало вже перше засідання Комісії. На ньому розглянули 70 експертних висновків, з яких лише 13 із зауваженнями було рекомендовано до реєстрації, всі ж інші з різноманітними порушеннями повернули до експертної установи на доопрацювання.

«Засідання Комісії проводитимуться щотижня. Сподіваємося, що ефективність спільної роботи спеціалістів Міністерства та Державного експертного центру підвищить відповідальність експертів і убезпечить ринок від появи на ньому ліків сумнівної якості та з недоведеною ефективністю», – підкреслила Людмила Коношевич.

Сьогодні в Україні зареєстровано 11 074 медичні препарати, з них 3 253 – вітчизняного та 7 821 закордонного виробництва.

Прес-служба МОЗ України


ВКонтакт Facebook Одноклассники Twitter Яндекс Livejournal Liveinternet Mail.Ru
До переліку новин


Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5