29 Бер

Раїса Богатирьова: Охорона здоров'я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю країни, яка і надалі залишатиметься в центрі уваги державної політики

Раїса Богатирьова: Охорона здоров'я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю країни, яка і надалі залишатиметься в центрі уваги державної політики

Охорона здоров'я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю країни, яка і надалі залишатиметься в центрі уваги державної політики, в центрі уваги Президента України Віктора Януковича. Про це, зокрема, свідчить ряд рішень, доручень та Указів Глави держави, в тому числі, Указ про затвердження національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", яким для медичної галузі визначено декілька системних завдань з розбудови охорони здоров'я та надання якісної і доступної медичної допомоги населенню. На цьому наголосила Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час брифінгу, який відбувся у п'ятницю, 30 березня, та був присвячений засіданню розширеної Колегії Міністерства охорони здоров'я з підведення підсумків роботи МОЗ у 2011 році.

Останні ініціативи Президента України щодо нової соціальної політики, зазначила Раїса Богатирьова, ще більш актуалізували питання охорони здоров'я та продовження реформ в медичній сфері. "Це говорить про те, що саме медична сфера сприяє сьогодні формуванню людини як основної рушійної сили розвитку країни, модернізації держави, утвердження та захисту суверенітету країни, - підкреслила керівник Міністерства охорони здоров'я. - Саме людина, її здоров'я, освіта, спроможність реалізувати себе є тим впливовим фактором, який дозволить Україні стати конкурентоспроможною державою, впливовим суб'єктом міжнародної політики".

Реформи в медичній галузі, за словами Раїси Богатирьової, необхідні не тільки для того, щоб змінити систему надання медичної допомоги, а й для того, щоб медичні послуги "стали якісними, доступними, а головне, справедливими".

Віце-прем'єр-міністр звернула увагу на те, що досвід чотирьох областей, які проводять зміни в системі надання первинної медико-санітарної допомоги, організації швидкої допомоги, створення перинатальних центрів як центрів найсучаснішої, найкваліфікованішої допомоги матерям і дітям, а також в створенні умов для підвищення стандартів надання медичної допомоги в стаціонарних лікувальних закладах, дозволяє сьогодні провести відповідний аналіз. "Ми можемо на конкретних прикладах побачити, як втілюється модернізація, що вдається зробити, а де виявляються слабкі місця і які напрямки потребують підсилення", - зауважила Раїса Богатирьова.

На її думку, головною дієвою особою реформ та основним її провідником має стати лікар. Найважливіше завдання - створити медику такі умови професійної діяльності, фахової освіти, заробітної плати, життя і побуту, за яких головним змістом його життя буде благо та інтереси пацієнта. Під час реформ і модернізації медичної галузі вона не повинна втратити жодного працівника. Це нагальна вимога часу, особливо в умовах жорсткого кадрового дефіциту в медичній сфері. "Не створивши гідні умови для життя та праці медичного працівника, наближені до сучасних світових стандартів, марно сподіватися на успішне реформування галузі", - висловила впевненість Віце-прем'єр-міністр.

Водночас, як зауважила Раїса Богатирьова, ефективність перетворень залежить від підтримки їх суспільством. Вона нагадала, що згідно з соціологічними дослідженнями, більше 90% громадян України вважають реформи в медичній галузі необхідними. Виникає питання: чому маючи на меті абсолютно позитивні наміри і виділяючи на підтримку реформ значні бюджетні кошти, ми рухаємося не так швидко, як цього можна було б очікувати і як нам цього хотілося б? Відповідь, на думку Міністра охорони здоров'я, полягає в необхідності через суспільний діалог, через постійну роз'яснювальну роботу, як серед громадськості, так і в медичному середовищі, доносити до людей мету цієї реформи, логіку та послідовність її впровадження. Адже, за словами Раїси Богатирьової, "реформа повинна бути людяною, бо вона для людей, заради людей і здійснюється в інтересах кожного медичного працівника, кожної людини, всієї держави".

Прес-служба МОЗ України

ВКонтакт Facebook Одноклассники Twitter Яндекс Livejournal Liveinternet Mail.Ru
До переліку новин


Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5