Untitled Document Untitled Document Untitled Document
23 Квітня

Часник захищає від харчових отруєнь

Часник захищає від харчових отруєнь
Додавання часнику в курячий паштет знижує небезпеку харчового отруєння, як встановили дослідники з Університету штату Вашингтон у США. Часник виявився дуже потужними ліками.

Американські дослідники з'ясували, що елемент який міститься в часнику діалліл-сульфід в 100 разів більш ефективний у боротьбі з поширеним типом бактерій Campylobacter, що викликають харчове отруєння, ніж два типи антибіотиків. Campylobacter міститься як на поверхні курки, так і в м'ясі, що збільшує ризик зараження.

Кількість харчових отруєнь через Campylobacter в останні роки різко зросла, що пов'язують з популярністю паштетів з курячої печінки. Але варто додати в цей паштет компонент, виділений з часнику, як ризик отруєння скорочується у багато разів. Часник виявився потужнішим еритроміцину та ципрофлоксацину, причому він діє "практично миттєво" в справі боротьби з потенційно небезпечними бактеріями.

"Діалліл-сульфід може зробити багато продуктів харчування безпечними, мова не тільки про курячий паштет, - говорить автор дослідження професор Барбара Раско. - Цей інгредієнт також можна використовувати для очищення різних поверхонь на кухні, в якості одного з консервантів в салатах і інших готових стравах".

Але чи достатньо захищатися від харчових отруєнь, вживаючи часник? Вчені кажуть, що сам по собі часник корисний, але говорити про те, що він дає стовідсотковий захист поки не можна. Найнадійнішим засобом профілактики харчових отруєнь є правильне приготування продуктів.
ВКонтакт Facebook Одноклассники Twitter Яндекс Livejournal Liveinternet Mail.Ru


До переліку новин

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5