Untitled Document Untitled Document Untitled Document
25 Травня

Любителі готувати продовжують свої молодість і життя

Любителі готувати продовжують свої молодість і життя
Докази того, що регулярне самостійне приготування їжі може стати запорукою довгого життя і відсунути настання старості, були зібрані в ході експерименту, організованого об'єднаним колективом австралійських і тайваньських дослідників.

Протягом 10 років учені спостерігали за групою тайваньських пенсіонерів чисельністю кілька тисяч людей у віці 65 років і старше. Як було встановлено, 43% пенсіонерів взагалі не готували їжу; 17% - займалися приготуванням 1-2 рази в тиждень; ще 9% учасників вправлялися в кулінарії від 3 до 5 разів протягом тижня. Приблизно третина, 31% літніх людей, готували їжу регулярно, а то й постійно - від 5 разів на тиждень і частіше.

Довівши свій експеримент до фіналу, його автори підвели підсумки і виявили явну закономірність: виявилось, що чим частіше людина займається приготуванням їжі, тим більше у неї шансів прожити довше, причому цей позитивний вплив особливо проявляється у тих, хто веде свій побут тільки сам - неодружені чоловіки і самотні жінки.

За ті 10 років, що тривало дослідження, померли 695 його учасників. Аналіз показав, що найменше число смертей було зареєстровано в тій групі людей, які регулярно вставали «на вахту» біля плити протягом кожного тижня.

Особливо пощастило самотнім жінкам, які готували винятково для себе: їх шанси на те, щоб прожити як можна довше, вчені оцінили за найвищим балом. Правда, ці щасливиці ще й не зловживали спиртним і не курили, а в магазини за покупками ходили пішки частіше одного разу на тиждень. Крім того, було виявлено, що раціон харчування у таких представниць прекрасної статі був найбільш правильно збалансований за вмістом жирів, білків, вуглеводів, вітамінів і клітковини.
ВКонтакт Facebook Одноклассники Twitter Яндекс Livejournal Liveinternet Mail.Ru


До переліку новин

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'style.php' (include_path='.:/usr/local/php5_3/lib/php') in /home/content/10/10156810/html/bitrix/footer.php on line 5